![](https://i0.wp.com/orthodoxkorea.org/wp-content/uploads/2019/12/1575172613160-9.jpg?fit=1440%2C1080&ssl=1)
Την Παρασκευή το βράδυ 29 προς 30 Νοεμβρίου τελέστηκε αγρυπνία στην Ιερά Μονή του Αγίου Ανδρέα του Πρωτοκλήτου επ᾽ ευκαιρία της εορτής του αποστόλου Ανδρέα, προεξάρχοντος του Μητροπολίτου Κορέας Αμβροσίου και την συμμετοχή των πρεσβυτέρων π. Ιερεμία Cho, π. Ρωμανού Kavchak, π. Αντωνίου Lim και του διακόνου Γιοχάν Park.
Η αγρυπνία περιελάμβανε τον Μεγάλο Εσπερινό με Αρτοκλασία, Λιτανεία και Κήρυγμα. Κατόπιν ένας ένας οι συμμετέχοντες είπαν την Ευχή του Ιησού και ακολούθησαν ο Όρθρος της εορτής και η θεία Λειτουργία. Μετά το πέρας της Αγρυπνίας παρατέθηκε τράπεζα στο αρχονταρίκι της Μονής.
Το πρωί στις 9:30 έγινε η Ακολουθία της Α´ Ώρας μετά Κηρύγματος. Το προσκύνημα στην Ιερά Μονή ολοκληρώθηκε με το μεσημεριανό γεύμα, μετά από το οποίο αναχώρησαν οι τριάντα πιστοί για την Σεούλ.