![](https://i0.wp.com/orthodoxkorea.org/wp-content/uploads/2021/04/DSC_0085-scaled.jpg?fit=2560%2C1696&ssl=1)
Την 24η Απριλίου 2021, Σάββατο του Λαζάρου, οι Κατηχούμενοι: Μικαέλα Shin Jin-ah, Εφραιμία Moon Jeong-hwa, ο Σλαβόφωνος Αλέξανδρος, και ο Αμερικανός Michael Blais με τον γυιό του Φίλιππο έγιναν μέλη της Ορθοδόξου Εκκλησίας μέσω του Ιερού Μυστηρίου του Βαπτίσματος. Τους συγχαίρουμε από καρδιάς και ευχόμαστε ο Θεός να είναι πάντα μαζί τους και να ζήσουν με πίστη και αφοσίωση στην αγκαλιά της Ορθόδοξης Εκκλξησίας μας μέχρι τα τέλη της επίγειας ζωής τους.