![](https://i0.wp.com/orthodoxkorea.org/wp-content/uploads/2017/07/여름캠프-배너-2017-120.jpg?fit=267%2C303&ssl=1)
Όπως κάθε καλοκαίρι έτσι και φέτος θα λειτουργήσουν οι κατασκηνώσεις της Ορθόδοξης Μητρόπολης Κορέας στις πόλεις Chuncheon και Busan στις εξής περιόδους:
CHUNCHEON:
. Για φοιτητές και αποφοίτους: 21-23 Ιουλίου (Korean Syndesmos)
. Για μαθητές Δημοτικού: 29 Ιουλίου – 4 Αυγούστου (English Camp)
. Για μαθητές Γυμνασίου – Λυκείου: 4-6 Αυγούστου
BUSAN:
Για μαθητές: 28-30 Ιουλίου
Για φοιτητές και αποφοίτους: 13-15 Αυγούστου
Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να δηλώσουν εγκαίρως την συμμετοχή τους στoυς Ιερείς των κατά τόπους Ενοριών της Μητροπόλεώς μας. Τελευταία προθεσμία δηλώσεων η 16η Ιουλίου. Στις κατασκηνώσεις μας μπορούν να συμμετάσχουν και μη Ορθόδοξοι, αρκεί να συμφωνούν με τους κατασκηνωτικούς κανονισμούς.
Καλή κατασκήνωση και ευλογημένο καλοκαίρι!