![](https://i0.wp.com/orthodoxkorea.org/wp-content/uploads/32827471414_a7eb00618e_o-1.jpg?fit=5616%2C3744&ssl=1)
Το Σάββατο 25 Μαρτίου εορτάστηκε ο Ευαγγελισμός της Θεοτόκου με αρχιερατική θ. Λειτουργία στον Καθεδρικό Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου στην Σεούλ, στην οποία συμμετείχαν πολλοί Κορεάτες, Σλαβόφωνοι και Έλληνες. Μετά την διανομή του αντιδώρου τελέστηκε η Δοξολογία για την ελληνική εθνική επέτειο, την οποία παρακολούθησαν ο Πρέσβης της Ελλάδας στην Σεούλ κ. Διονύσιος Σουρβάνος και κάποιοι Έλληνες που βρίσκονται στην Κορέα. Μετά το πέρας της Δοξολογίας η Κοινότητα του Καθεδρικού Ι. Ναού πρόσφερε στο Ιεραποστολικό Κέντρο εορταστικό γεύμα αγάπης σε όλους τους παρευρισκομένους.