Його Високопреосвященство митрополит Кореї Амвросій (у світі Арістотель Зографос).
За походженням грек, володіє грецькою, англійською та корейською мовами.

Народився 15 березня 1960 року на острові Егіна у Греції, де у 1978 році закінчив середню школу. У 1983 році закінчив школу теології в Афінському університеті. У 1985 був висвячений у диякони, а в 1991 році – в ієреї.
Як диякон і священик служив у Нікейсько-Пірейській митрополії особистим секретарем покійного митрополита Георгіоса Павлідіса, а також у Монемвазійсько-Спартській митрополії.

З 1988 до 1989 р.р. владика Амвросій працював у знаменитій бібліотеці та іконній галереї монастиря св. Катерина на горі Сінай (в Єгипті).

З 1991 по 1993 роки Його Високопреосвященство як стипендіат Американської архієпископії Константинопольського Патріархату навчався у Святокрестовому грецькому православному університеті в Бостоні (США), який закінчив зі ступенем Магістра богослов’я за спеціальністю патрологія.

З 1993 по 1996 роки проходив стажування в Прінстонській богословській семінарії (за спеціалізацією церковна історія), і одночасно в Прінстонському університеті за спеціальністю Історія мистецтва, який закінчив зі ступенем Магістра мистецтв. Там же розпочав роботу над своєю докторською дисертацією.
Під час навчання в США як священик служив у різних грецьких православних парафіях штатів Нова Англія та Нью-Джерсі, а також як запрошений проповідник у православних суспільствах.

21 грудня 1998 року Його Високопреосвященство захистив докторську дисертацію на богословському факультеті Афінського університету, а 23 грудня того ж року відбув до Кореї для виконання обов’язків настоятеля храму святого Миколая, а згодом і керуючого справами корейської митрополії.

21 грудня 2005 року він був хіротонізований на єпископа Зелонського, вікарія корейської митрополії, а 27 травня 2008 року призначений Священним Синодом Константинопольського Патріархату митрополитом Кореї, після того, як колишній митрополит Сотирій подав прохання про звільнення.

20 липня 2008 року у храмі св. Миколи відбулася церемонія інтронізації владики Амвросія у митрополита Кореї.
Одночасно владика Амвросій є професором грецької мови в університеті іноземних мов Хангук.

День тезоіменитства 7 грудня

Email Address: [email protected]